הטסת בעלי חיים לארה"ב

הטסת בעלי חיים לארה"ב

להטסת בעלי חיים לארה"ב נדרשת הכנה של חודש ולעיתים גם עד 6 חודשים. ההכנה כוללת מגוון חיסונם וטיפול וטרינרי לפי הדרישות בארה"ב, במקרים מסויימים ההכנות הווטרינריות אורכות חודשים ארוכים. הכנת מסמכי הטסה ושאר האישורים הרלוונטים חייבות להתבצע תוך כדי הקפדה רבה, שכן הנהלים עלולים להשתנות. מסמכים מסודרים מבטיחים יציאה וכניסה(חזרה לארץ) בטוחה ללא עיכובים וקנסות מיותרים.

מאוד ממולץ להרגיל את החיה לפני הטיסה לכלוב שבו תטוס, עדיף להכניס לכלוב צעצועים או שמיכה שהחיה אוהבת. כלוב ההטסה צריך להיות מצוייד במים ואוכל, מחוזק מרופד ומסומן כנדרש על ידי חברת התעופה.

ישנן 2 אופציות להטסת בעלי חיים, הראשונה היא בקבינה עם הנוסע כאשר המדיניות משתנה בין חברות התעופה, והשניה היא בתא המטען שגם פה המדיניות משתנה בי חברות התעופה. כאשר חברת התעופה מאפשרת לעלות את בעל החיים לקבינה לרוב מדובר על חיה שלא שוקלת יותר מ8 ק"ג כאשר היא נמצאת בתוך כלוב שהוא קשיח, מרופד בחומר רך ושגודלו לא יחרוג מגודל מסויים (כלובים קטנים עד בינוניים) שגם פה המדיניות משתנה מחברה לחברה. בנוסף בעלי החיים חייב להשאר בתוך הכלוב לאורך כול הטיסה. כאשר צריך לשלוח (בלב כבד) את בעל החיים בתא המטען לרב מדובר על בעלי חיים השוקלים יותר מ8 ק"ג בתוך כלוב שגדולו יקבע על פי מדיניות חברת התעופה (מדובר על כלובים די גדולים, בהתאם לגודלו של בעל החיים), כאשר הכלוב מסומן ומצוייד במים ואוכל לבעל החיים.

כלבי סיוע או נחייה, לרבות כלבים  לתמיכה נפשית, המלווים נוסעים בעל צריכים מיוחדים יטוסו ללא עלות בתא הנוסעים (חשוב לברר את מדיניות חברת התעופה לפני כן).

אז מה באמת חשוב לדעת לפני שמטיסים בעל חיים לארה"ב?

שבב בינלאומי

הטסת בעלי חיים לארה"ב אינו מצריך שבב. למרות זאת כן ממולץ שלבעל החיים יהיה שבב בינלאומי מכוון שהשבב עלול להיות חובה במדינת המוצא שלכם, וללא שבב, הרשויות לא יחתמו על המסמכים המאשרים להטיס את בעל החיים. רוב המדינות בעולם כן דורשת שבב בינלאומי.

חיסונים

תקנות ה-CDC  מחייבות שכלבים הטסים לארה"ב יהיו בריאים ומחוסנים נגד כלבת. בעלי החיים חייבים להיות מלווים על ידי תעודת חיסון  נגד כלבת. על הכלב להיות לפחות בן 3 חודשים בכדי לקבל את חיסון הכלבת.

משרד החקלאות האמריקאי דורש שכלבים הטסים לארה"ב ממדינות בהן קיימת מחלת רימות הבורג, ילוו בתעודה חתונה על ידי וטרינר המציין כי הכלב בתוך חמישה ימים לפני הכניסה לארה"ב.

חתולים הנכנסים לארה"ב אינם חייבים להתחסן נגד כלבת.

תעודת בריאות וטרינרית

כלבים הנכנסים לארה"ב חייבים להיות מלווים בתעודת בריאות וטרינרית. יש להוציא את התעודה אצל הוטרינר לא יותר מ-10 לפני הכנסת הכלב לארה"ב. תעודת הבריאות חייבת להיות מאושרת על ידי הרשויות.

חתולים הנכנסים לארה"ב אינם זקוקים לתעודת בריאות וטרינרית, אולם מומלץ להוציא תעודת בריאות וטרנרית מכוון שרוב חברות התעופה מתנות את עליית החתול אל הטיסה על ידי הצגת התעודה.