הטסת בעלי חיים לארה"ב

הטסת בעלי חיים לארה"ב

להטסת בעלי חיים לארה"ב נדרשת הכנה של חודש ולעיתים גם עד 6 חודשים. ההכנה כוללת מגוון חיסונם וטיפול וטרינרי לפי הדרישות בארה"ב, במקרים מסויימים ההכנות הווטרינריות אורכות חודשים ארוכים. הכנת מסמכי הטסה ושאר האישורים הרלוונטים חייבות להתבצע תוך כדי הקפדה רבה, שכן הנהלים עלולים להשתנות. מסמכים מסודרים מבטיחים יציאה וכניסה(חזרה לארץ) בטוחה ללא עיכובים וקנסות מיותרים.

מאוד ממולץ להרגיל את החיה לפני הטיסה לכלוב שבו תטוס, עדיף להכניס לכלוב צעצועים או שמיכה שהחיה אוהבת. כלוב ההטסה צריך להיות מצוייד במים ואוכל, מחוזק מרופד ומסומן כנדרש על ידי חברת התעופה.

ישנן 2 אופציות להטסת בעלי חיים, הראשונה היא בקבינה עם הנוסע כאשר המדיניות משתנה בין חברות התעופה, והשניה היא בתא המטען שגם פה המדיניות משתנה בי חברות התעופה. כאשר חברת התעופה מאפשרת לעלות את בעל החיים לקבינה לרוב מדובר על חיה שלא שוקלת יותר מ8 ק"ג כאשר היא נמצאת בתוך כלוב שהוא קשיח, מרופד בחומר רך ושגודלו לא יחרוג מגודל מסויים (כלובים קטנים עד בינוניים) שגם פה המדיניות משתנה מחברה לחברה. בנוסף בעלי החיים חייב להשאר בתוך הכלוב לאורך כול הטיסה. כאשר צריך לשלוח (בלב כבד) את בעל החיים בתא המטען לרב מדובר על בעלי חיים השוקלים יותר מ8 ק"ג בתוך כלוב שגדולו יקבע על פי מדיניות חברת התעופה (מדובר על כלובים די גדולים, בהתא